Wednesday, 30 March 2016

Syntel Shortlisted Candidates for further Interview Rounds

Unique ID
First Name Middle Name Last Name Highest Degree Stream
2135 GADAGONI AJAY KUMAR GOUD Computer Science
2241 M Manoj Joshi Electronics & Communication
2335 PRAVEEN KUMAR RAIPALLY Electrical & Electronics
2339 Pole Sharanya NA Information Technology
2422 BALA KRISHNA ARROJU Electronics & Communication
2543 Karthik Suryanarayana Gollapudi Electronics & Communication
3023 KIRAN KUMAR AKKENAPALLY Electronics & Communication
3065 NARESH NA GUMMULA Information Technology
3468 Rapaka sudhir NA Electronics & Communication
3749 SANDHYA RANI BHONAGIRI Computer Science
3981 MOAHMMED ABDULLA NA Electronics & Communication
5022 ANUSHA REDDY PABBATHI Information Technology
5075 SARASWATHI NA SAGANI Computer Science
5898 SOUMYA REDDY M Information Technology
6144 Sai prasanthi NA Kodimala Electrical & Electronics
6731 AMANI NA RANGOL Electronics & Communication
10273 shaganti sai kumar Computer Science
11685 Lokesh NA Vasikarla Electronics & Communication
11699 Ruchika NA Sharma Electronics & Communication
11733 Ramya NA Yerram Electronics & Communication
12806 ANIL KUMAR REDDY MANCHIKANTI Electronics & Communication
13104 Garlapati Ravi Sagar Electronics & Communication
13294 MAKKAPATI MOUNIKA KRISHNAPRIYA Electronics & Communication
13438 Sowjanya NA Amberpeta Electronics & Communication
13502 ITKALKAR UMA MAHESHWARI Electronics & Communication
13680 ARSHID NA SHEETAL Electronics & Communication
13784 SUMEDHA NA TANIKELLA Computer Science
13840 M S kamal Deep Electronics & Communication
14039 jyothirmai ramesh koduru Electronics & Communication
14255 santhosh kumar Anusandhanam Electrical & Electronics
18309 Karan NA singh Computer Science
20103 VAISHNAVI NA VELISHETTY Computer Science
20989 SAHITHYA NA ARUGONDA Electronics & Communication
21819 vaggu sowmya NA Electronics & Communication
21873 POCHAMPALLY NA LIKITHA Electronics & Communication
22505 PURNIMA NA SOUDARPATTI Information Technology
22574 SAIRAM SUDEEP POKKUNURI Electronics & Communication
22852 SURYAVATHI NA BAYYAPUNEEDI Computer Science
22938 VAMSHI PRIYA SAMA Information Technology
23353 LAVANYA NA V Information Technology
24447 SRINIVAS TANNEERU TANNEERU Electronics & Communication
24684 Vaishnavi Vaishnavi Tellapuri Computer Science
25052 SUSHMITHA THUMALAPLLY NA Electronics & Communication
25119 KOTHA SAIRAM REDDY Computer Science
25150 SARVANI MALLADI NA Computer Science
25562 ANUSHA NA PURAM Electronics & Communication
25751 HARSHITHA NA GOKARAKONDA Information Technology
25882 Aaron Nikhil Kolanti Computer Science
26008 Anusha NA Gouravaram Information Technology
26186 SHIRISHA NA MARINENI Information Technology
26399 GEETHA NA KUTHURU Computer Science
26758 SUJEN KUMAR TADAKALURI Electronics & Communication
26782 RAVI KIRANREDDY PALLY Information Technology
26783 SNEHA NA KARANGULA Information Technology
27010 dinesh varma varma kanumuri Electronics & Communication
27904 Shiva Nadam Gude Electronics & Communication
28613 SHISILYA B NA Computer Science
28988 RAGULA NA RANI Electronics & Communication
29345 GOSANGI PRASANTH BABU Electrical & Electronics
29460 UPPALA KAVYA REDDY Computer Science
29667 rahul kishore prasad Information Technology
29772 shravani NA patnam Information Technology
30531 pragnya kosaraju NA Information Technology
30583 PRASHANTH NA PALADI Electronics & Communication
32744 Mudumby NA Vyshnavi Electronics & Communication
33134 Bandari NA Mounika Electronics & Communication
35703 BHARGAV GUPTA KOTHA Information Technology

This Project is Designed & Developed by Venkata Bommineni
Contact Number: 9704041508, 8106604242, 9292955581
Maintained by Manohar Reddy , Shanthan Kumar & A S Bruhadroop